Prawa autorskie oraz prawa majątkowe do zdjęć biżuterii

Informacje o targach biżuterii, imprezach w Polsce, innych krajach UE oraz na świecie. Ważne wydarzenia, decyzje, przepisy dla przedsiębiorców. Źródło kontaktów.
Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator
Posty: 530
Rejestracja: 31 gru 2009, o 10:02

Prawa autorskie oraz prawa majątkowe do zdjęć biżuterii

Post autor: ForumMaster » 26 paź 2014, o 10:30

Coraz częściej jesteśmy świadkami wykorzystywania cudzych zdjęć do promocji i sprzedaży biżuterii, czy zegarków lub butów czy ciuchów. Okazuje się, że prawo jest tu jednoznaczne:
naruszane jest prawo autorskie to utworu jakim jest wyróżniające się na tle innych zdjęcia/fotografie oraz prawo majątkowe w przypadku wykorzystania zdjęcia do zdobycia korzyści majątkowych gdzie przykładem jest wstawienie swojego logo na kogoś zdjęciu aby sprzedać widniejący na zdjęciu towar, czy przedmiot.

Kilka ciekawych artykułów na ten temat:
http://grupamobilni.pl/2013/12/fotograf ... torskiego/

Tu znajdziecie instrukcję jak znaleźć skradzione zdjęcie:
http://fotoblogia.pl/2013/10/02/jak-zna ... ia-w-sieci

Prawa autorskie oraz prawa majątkowe do zdjęć biżuterii

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
Prawnik

Re: Prawa autorskie oraz prawa majątkowe do zdjęć biżuterii

Post autor: Prawnik » 27 gru 2014, o 18:58

To jest ciekawe zagadnienie. Pamiętajcie, że jako sprzedawcy posiadający prawa autorskie i prawa majątkowe nie musicie na swojej stronie zamieszczać informacji o tych prawach a jak ktoś będzie bez Waszej zgody korzystać z Waszych zdjęć lub unikalnych treści to poinformujcie osobę która bezprawnie korzysta z tych treści i poproście o ich usunięcie - dalej wyceniacie wartość szkody i piszecie o rekompensatę do nieuczciwego konkurenta. Zdjęcie w zależności od jego wykonania może kosztować od kilkudziesięciu złotych lub euro. Sprawa w sądzie jest przez Was wygrana a strona pozwana poniesie zarówno koszty związane z faktem korzystania z cudzych treści, w biznesie za nieuczciwą konkurencję jak i koszty sądowe i odsetki. Zatem róbcie własne zdjęcia i unikalne opisy, angażujcie modelki aby nie popaść w kłopoty z prawem ale co najważniejsze wyróżniać się na tle konkurencji, bo warto i google też to docenia umieszczając stronę wyżej w wynikach wyszukiwania.

ODPOWIEDZ