Biżuteria Swarovskiego

Jaka to modna biżuteria, gdzie kupować, co nosić. Wszystko o biżuterii dla kobiet.
Awatar użytkownika
KarolB
Posty: 14
Rejestracja: 2 sty 2015, o 15:59

Biżuteria Swarovskiego

Post autor: KarolB » 5 cze 2015, o 22:47

Czy wiecie jak rozpoznać biżuterię Swarovskiego?
Dla mnie biżuteria swarovskiego to biżuteria która jest wykonana ze srebra lub złota i ma świecące się kryształki swarovskiego czyli kryształki o odpowidnim szlifie, które powodują że tak pięknie się błyszczą. Tutaj może gemmolog by się wypowiedział czy mam rację czy też do szlifu można tylko odnosić szlif diamenu.

Czy biżuteria Swarowskiego lub kryształki swarovskiego mają jakieś certyfikaty to potwierdzające? Jeśli tak, to jaka instytucja nadaje takie certyfikaty, bo np. wiadomo, że na metale szlachetne takie jak złoto czy srebro próbę generalnie nabija urząd probierczy, a jak jest w przypadku kryształków Swarovskiego, czy generalnie w odniesieniu do kryształów - co jest zwykłym szkłem a co kryształem?

Tego typu pytania nasuwają mi się po tym jak jeden z bardzo nieświadomych klientów próbował powiedzieć mi, że biżuteria Swarovskiego to biżuteria zrobiona z kryształów, a przecież on ma w kolekcji swojego rodu kryształy: wazony, wazy czy inne podobne przedmiony... no i stąd moje pytanie. Może ktoś zna odpowiedź?

Biżuteria Swarovskiego

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator
Posty: 556
Rejestracja: 31 gru 2009, o 10:02

Re: Biżuteria Swarovskiego

Post autor: ForumMaster » 5 cze 2015, o 23:01

Podoba mi się takie pytanie i ten wątek, bo sama zastanawiam się która biżuteria to biżuteri swarovskiego. Ostatnio nawet sieć Biedronka reklamowała, że sprzedają biżuterię swarovskiego, a to już raczej przesada aby tania sieć sprzedajaca art. żywnościowe sprzedawała biżuterię swarovskiego. Z drugiej strony Swarovski to nazwa zarówno sieci ekskluzywanych salonów jubilerskich, na które stać bardzo mało osób ale również Swarovski to sposów/szlif kamienia czy kryształu określony i zdefiniownay. Miejmy nadzieję, że znajdą się odpowiedzi na takie pytanie odnośnie zarówno biżuteri swarowskiego jak i certyfikatów biżuterii czy samych kryształków a może kryształów swarovskiego.

Awatar użytkownika
Reklama
Posty: 1
Rejestracja: 5 cze 2015, o 22:54

Re: Biżuteria Swarovskiego

Post autor: Reklama » 5 cze 2015, o 23:10


ODPOWIEDZ