Czy kolczyki z cynku uczulają?

Wszystko o kolczykach dla kobiet oraz mężczyzn, o kolczykach oksydowanych czy rodowanych srebrnych oraz złotych. Zapraszam do zadawania pytań oraz korzystania z wiedzy opublikowanej na forum. Tutaj znajdziesz wszystkie informacje o kolczykach: jak się je robi, co oznacza kolczyk na wkrętki, czy na angielskie zapięcie.
Awatar użytkownika
Mrąga

Czy kolczyki z cynku uczulają?

Post autor: Mrąga » 10 sie 2018, o 20:10

Nosił ktoś kiedyś kolczyki zrobione z cynku i powie mi czy kolczyki z cynku uczulają?

Czy kolczyki z cynku uczulają?

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
Gość

Re: Czy kolczyki z cynku uczulają?

Post autor: Gość » 8 wrz 2018, o 12:08

Do niedawno uważano, że bezpiecznym metalem, który nie uczula jest złoto. Jednak stopy z którego wykonana jest złota biżuteria zawierają inne metale w tym nikiel, który jest najczęstszym alergenem kontaktowym. Z tych samych powodów mogą uczulać platyna oraz białe złoto. Miedź i cynk wchodzą w skład stopów takich jak brąz. Generalnie obydwa metale uczulają raczej rzadko. Ich przeciwieństwem jest nikiel wchodzący w skład kopert, zegarków, oprawek do okularów, suwaków, nitów od dżinsów, haftek od biustonoszy czy guzików. Wywołuje on często zaczerwienienie i swędzenie skóry. Gdy się przekonamy, że dręczy nas alergia na metal najpierw trzeba przestać używać drobiazgów, sprawiających nam kłopoty.

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator
Posty: 508
Rejestracja: 31 gru 2009, o 10:02

Re: Czy kolczyki z cynku uczulają?

Post autor: ForumMaster » 11 wrz 2018, o 09:33

Czyli generalnie wszystkie metale mogą uczulać, bo piszesz że złoto generalnie nie uczula ale dalej mówisz że białe złoto może uczulać i każdy inny metal który ma domieszki innych metali. Najlepiej po prostu zrobić testy alergiczne albo lepiej: kupić tanią biżuterię z danego metalu i sprawdzić czy uczula.

ODPOWIEDZ