Pierścionek zaręczynowy.

Jaka to modna biżuteria, gdzie kupować, co nosić.
Awatar użytkownika
misiak
Posty: 2459
Rejestracja: 26 lut 2010, o 12:26

Pierścionek zaręczynowy.

Post autor: misiak » 26 lut 2010, o 14:26

Moment moich zaręczyn pamiętam do dziś, to bicie serca, wielki niepokój i chęć jak najszybszego powiedzenia "tak". Do dziś ten moment tkwi w mojej głowie, jakby to było wczoraj, a minęło już tyle lat. Kobietki moje kochane, waszym zdaniem jaki powinien być pierścionek zaręczynowy? Inne chcą by pokazał jaka wielka to jest ich miłość i najlepiej by był z największym kamieniem i za jak najwyższą kasę. Są też takie, dla których wartość pierścionka się nie liczy, lecz sam fakt podsumowania miłości w tak piękny sposób i pierścionek to tylko gest ku przyszłości. Ja należę do tej drugiej grupy kobiet, gdzie nie ważna jest wartość materialna, lecz to, że jest prosto z serca podarunkiem.

Pierścionek zaręczynowy.

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
sylusia
Posty: 14808
Rejestracja: 26 lut 2010, o 23:59

Re: Pierścionek zaręczynowy.

Post autor: sylusia » 27 lut 2010, o 01:09

Jestem kolejny raz pod wrażeniem emocji wyrażonych przez Misiaka009, kobieto serio podziwiam twoje umiejętności przelewania słów na forum, chciałam napisać że na papier ale gdzie tu mowa o papierze. Pierścionek zaręczynowy? O czym wy w ogóle marzycie, kiedyś były takie czasy że chop siup i przed ołtarz po samym pozwolenie rodziców. Córką wpajam żeby dobrały sobie takich chłopaków, których będzie stać na jak najlepszy pierścionek zaręczynowy, wtedy na pewno pozwolę im wyjść za moje córki, a tak to nie będę wiedziała czy są w stanie dogodzić moim córkom.

Awatar użytkownika
rybka_2
Posty: 5907
Rejestracja: 27 lut 2010, o 11:25

Re: Pierścionek zaręczynowy.

Post autor: rybka_2 » 27 lut 2010, o 11:32

Do żeniaczki mi bardzo daleko, nie myślę o tym nawet. Pewnie każda z Was jeszcze nie myślała o tym mają te 15 lat co ja. Lecz marzenia są już pewne w głowie co do dnia ślubu jak i pierścionka zaręczynowego. Stawiaj jednak na to by nie był za drogi ani za tani, najlepiej złoty i z fajnymi diamencikami.

Awatar użytkownika
wwizz
Posty: 17
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:33

Re: Pierścionek zaręczynowy.

Post autor: wwizz » 28 lut 2010, o 00:32

Kiedyś nie było mowy o pierścionkach zaręczynowych nie wiadomo jakiej wartości, niestety takie czasy. Teraz kobiety zbyt wymagające są, rodzice czasami także. Nie rozumiem tego żeby wartość pierścionka zaręczynowego świadczyła o wartości związku czy też małżeństwa. Taki upominek powinien być z czystego serca, bo to się przecież liczy.

Awatar użytkownika
Coco_Chanel
Posty: 15
Rejestracja: 1 mar 2010, o 18:40

Re: Pierścionek zaręczynowy.

Post autor: Coco_Chanel » 1 mar 2010, o 19:47

Najważniejsze w pierścionku zaręczynowym to nie jego wartość, ale piękno. Powinien być efektowny i pasujący do osobowości obdarowanej kobiety. W dzisiejszych czasach wiele ludzi nie zarabia dużych pieniędzy, bierze ślub w dość młodym wieku (na studiach, czy zaraz po) i uważam, że mało którego chłopaka stać na pierścionek za półtorej tysiąca, chyba że jest starszy, ma już jakąs pozycję zawodową i pieniądze, wtedy nie wypada mu kupic taniego pierścionka. Jestem ze swoim chłopakiem trzy lata, kończymy niedługo studia, mieszkamy razem i myslimy o ślubie. Pewnie, że myślę też o pierścionku zaręczynowym, ale nie o jego wartości czy o kamieniach, jakie będą w nim, ale o tym jaki będzie piękny i jak ucieszy się moja rodzina, kiedy go dumnie zaprezentuję na palcu.

Awatar użytkownika
MagdalenaKaszew
Posty: 40
Rejestracja: 18 sie 2017, o 12:22

Re: Pierścionek zaręczynowy.

Post autor: MagdalenaKaszew » 22 lip 2018, o 17:37

PIERŚCIONKI ZARĘCZYNOWE to tylko najpiękniejsze i unikatowe pierścionki dla tych, którzy cenią sobie nieprzemijające piękno. Wybór właściwego pierścionka zaręczynowego jest niezwykle ważny – musi on podobać się wybrance serca, odzwierciedlać jej gust, a przy tym świadczyć o miłości do niej.
Dla poszukujących pierścionków idealnych jest dostępny pełen wachlarz propozycji, począwszy od minimalistycznych wzorów, klasycznych pierścionków z małymi oczkami....

Awatar użytkownika
Agnieszka8000

Re: Pierścionek zaręczynowy.

Post autor: Agnieszka8000 » 1 sie 2018, o 11:31

Sporo z nas tu obecnych jest już po zaręczynach. Każda prawdopodobnie wspomina ten moment z uśmiechem i radością na twarzy, ale czy któraś z was szukała kiedyś informacji na temat pochodzenia tej tradycji? W ostatnim czasie rozmawiając z przyjaciółką na ten temat, stwierdziłyśmy, że tak naprawdę poza tym jak powinny wyglądać zaręczyny, to nie wiemy o nich nic. Tym samym znalazłyśmy bardzo ciekawy artykuł na ten temat. Polecam wam go przeczytać:

Oświadczyny to wydarzenie, które po dniu ślubu i narodzinach dziecka są jednym z najczęściej wspominanych i najszczęśliwszych dni w życiu zakochanych w sobie osób. Mężczyzna oświadczając się kobiecie, wręcza jej pierścionek zaręczynowy. To ważny moment, a przyjęcie pierścionka oznacza zgodę kobiety i przyjęcie oświadczyn, zapowiada ślub obojga.

Nie bez powodu tak dużą uwagę przywiązuje się do wyglądu pierścionka, który od tego momentu staje się nie tylko najważniejszym i najpiękniejszym elementem biżuterii przyszłej Panny Młodej, ale przez wiele lat także przypomina o wspólnej miłości, a z czasem staje się też rodzinną pamiątką, przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Biżuteria z brylantami, to jedna z tych propozycji, którą zdecydowanie warto wziąć pod uwagę. Historia pierścionków zaręczynowych sięga aż starożytnego Egiptu. To tam 2000 lat p.n.e. powstawały pierwsze pierścionki, a używano do tego… zwykłego drutu. Dopiero później do tworzenia pierścionków zaręczynowych Egipcjanie zaczęli używać bardziej szlachetnych surowców jak: złoto, brąz, kość słoniowa, róg. Metalowe obrączki na znak poważnych, małżeńskich planów wręczali swoim wybrankom starożytni Grecy i Rzymianie. Przez długi czas w Rzymie złote pierścienie zarezerwowane były tylko dla osób, o wysokim statusie społecznym: lekarzy, senatorów. Dopiero, gdy ten element biżuterii im się znudził i spowszedniał przyzwolenie na noszenie pierścieni np. ze złota otrzymywały także osoby zakochane. Wtedy też pierścienie zaczęto ozdabiać drogocennymi kamieniami.

Awatar użytkownika
haims
Posty: 22
Rejestracja: 21 maja 2014, o 11:33

Re: Pierścionek zaręczynowy.

Post autor: haims » 16 sie 2018, o 13:40

Od swojego obecnie już męża, otrzymałam przepiękny złoty pierścionek z brylantem. Na szczęście kamień nie był zbyt duży, lecz całość idealnie leżała i wyglądała na moim palcu. Bardzo interesuję się tematyką biżuterii, dlatego jeżeli miałabym opcję wyboru pierścionka na dzień dzisiejszy, to wybrałabym ten z białego złota. Oczywiście warto wcześniej wiedzieć z czego składa się białe złoto oraz jak odnosi się do pozostałych kruszców, dlatego polecę wam bardzo ciekawy artykuł -
https://aclari.pl/poradnik/biale-zloto- ... -i-cena_38 być może któraś z was z niego skorzysta.

ODPOWIEDZ