Biżuteria ze szkła

Jaka to modna biżuteria, gdzie kupować, co nosić. Wszystko o biżuterii dla kobiet.
Awatar użytkownika
Mikka
Posty: 14458
Rejestracja: 1 mar 2010, o 17:42

Biżuteria ze szkła

Post autor: Mikka » 1 mar 2010, o 18:33

Co sądzicie o biżuterii ze szkła? Nie jest może bardzo modna i rozpromowana, ale na pewno ma swój urok .Jedynie martwi mnie sam materiał, nie jestem pewna czy jest trwały i odporny na jakieś mechaniczne uszkodzenia. Posiadacie taką biżuterię? Jakie są jej plusy i minusy?

Biżuteria ze szkła

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
wladca_pierscionka
Posty: 7859
Rejestracja: 1 mar 2010, o 18:11

Re: Biżuteria ze szkła

Post autor: wladca_pierscionka » 1 mar 2010, o 19:22

Biżuteria ze szkłem, czy też dodatkami ze szkła. Tak powinien prawidłowo wyglądać temat tego postu. Nie ukrywajmy większości z nas nie stać na zakupienie biżuterii z diamentami, więc pozostaje nam kupować biżuterię zdobioną przez szklane dodatki. Jubilerzy tak dbają o nas, że wygląd takiej biżuterii przypomina bardzo tą nieosiągalną dla nas z diamentami.

Awatar użytkownika
Charlotte
Posty: 14
Rejestracja: 2 mar 2010, o 21:54

Re: Biżuteria ze szkła

Post autor: Charlotte » 2 mar 2010, o 22:30

Ja mam kolczyki całe ze szkła( pomijając bigle), więc taka biżuteria istnieje. Nie jestem jednak zwolenniczką tej biżuterii, jest ładna, ale nie powalająca. Zdecydowanie wolę ozdoby z cyrkoniami, które imitują te diamenty i pięknie świecą. Natomiast co do biżuterii ze szkła czy z elementami szkła, moje kolczyki jeszcze są całe i się nie ukruszyły, ale rozumiem obawy przed uszkodzeniami, to w końcu delikatny materiał. Na pewno jest to specjalny stop szkła, który nie może się rozkruszyć pod wpływem jakiegoś lekkiego otarcia czy uderzenia, ale zawsze ten lęk pozostaje.

Awatar użytkownika
muszka
Posty: 5260
Rejestracja: 4 mar 2010, o 14:28

Re: Biżuteria ze szkła

Post autor: muszka » 4 mar 2010, o 17:13

Biżuteria ze szkła jest stworzona z odpowiednio przystosowanego szkła, wypalanego we wielu procesach tak by stawało się najtwardsze i bardzo wytrzymałe. Osobiście posiadam cały komplet ze szkła, kolczyki (wiadomo z biglami tak jak poprzedniczka) bardzo fajnie wyglądają ponieważ są długie i pod wpływem światła nabierają rumieńców ;) naszyjnik to srebrny sznur a na nim zwisające takie jakby sopelki ze szkła, podobnie ozdobiona jest bransoletka.

Awatar użytkownika
Dotka12
Posty: 1271
Rejestracja: 3 mar 2010, o 11:06

Re: Biżuteria ze szkła

Post autor: Dotka12 » 4 mar 2010, o 21:28

Również posiadam taką biżuterię: kolczyki i szklane paciorki. Są wytrzymałe, jeszcze nigdy się nie ukruszyły, a wiele razy uderzyłam nimi o coś np. o stół sięgając po kawę. Bardzo podoba mi się taka biżuteria, jest delikatna i pięknie się mieni. W sumie trochę o niej zapomniałam, nosząc tę biżuterię "na topie" czyli pierścionki z firm typu Apart, jednak czytając wasze posty przypominam sobie, jakie mam skarby w domu, znajduje wiele inspiracji i zamierzam to wykorzystać. Może teraz zamiast kolejnych kolczyków z Yes kupię jakiś komplet szklanej biżuterii z pracowni artystycznej.

ODPOWIEDZ