Koniec zakupów na Allegro - brak zabezpieczeń

Jaka to modna biżuteria, gdzie kupować, co nosić.
Awatar użytkownika
Srebrna-Biżuteria
Posty: 33
Rejestracja: 9 sie 2011, o 21:44

Koniec zakupów na Allegro - brak zabezpieczeń

Post autor: Srebrna-Biżuteria » 29 kwie 2012, o 14:54

Okazuje się że zakupy biżuterii na Allegro są bardzo niebezpieczne. Najlepiej przedstawić to na przykładzie:
Pani Zosia kupiła na Allegro biżuterię za kwotę 450zł + koszty przesyłki. Okazało się, że zamiast nowej biżuterii pani Zosia otrzymała biżuterię używaną i nic z tym zrobić nie można... Allegro na przyjętą reklamację odpowiedziało prosto: ..Allegro nie jest stroną w umowie... proszę zgłosić się na Policję i dalej to prokuratury..

Pani Zosia zgłosiła sprawę na Policji, a tam usłyszała, że niska wartość szkody i sprawa została umożona... Pani Zosia poniosła koszty i nigdy już na Allegro nic nie kupi.

Czy to oznacza koniec Allegro jako systemu zakupowego? Opłaty wysokie a gwarancji żadnej... Okazuje się, że tylko zaufane sklepy z biżuterią dbające o klienta mają przyszłość. Czy to prawda? Mieliście podobne przypadki z Allegro?

Koniec zakupów na Allegro - brak zabezpieczeń

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator
Posty: 530
Rejestracja: 31 gru 2009, o 10:02

Re: Koniec zakupów na Allegro - brak zabezpieczeń

Post autor: ForumMaster » 29 kwie 2012, o 21:20

Bądź bezpieczna w sieci!
Buszowanie w sieci aby znaleźć okazję to dziś standard. Podam Wam dwie podstawowe zasady, których należy przestrzegać:
1. Czytaj dokładnie, zobacz czy sprzedawca jest zaufany - w przypadku aukcji jest ciężko być pewnym, że sprzedawca jest uczciwy, czy kupujący nie chciał wystawić negatywnej opinii aby uniknąć kłopotów i negatywa wystawionego przez fałszywego sprzedawcy, w przypadku sklepu internetowego zobacz, czy jest zainstalowany certyfikat SSL, czy przyjmowane są płatności kartą kredytową, np. PayPal.
Najpewniejszym potwierdzeniem autentyczności strony www jest certyfikat EV SSL - znany też z zielonego paska wyświetlanego obok adresu strony www. Takie certyfikaty były kupowane tylko przez instytucje finansowe, dziś kupują też firmy prywatne aby potwierdzić swoją autentyczność. Można łatwo zauważyć taki EV SSL otwierając stronę do logowania na sklepu. Przykładem jest pierwszy w historii branży jubilerskiej certyfikat EV wykupiony przez firmę AnKa Biżuteria - na stronie http://www.753.pl widnieje w prawym dolnym rogu znacznik autentyczności strony z określoną gwarancją zawieranych umów = zakupów (w przeciwieństwie do serwisów aukcyjnych).
Google stosując ocenę strony ujmuje to w jednym pytaniu: "Czy podałabyś na tej stronie numer swojej karty kredytowej?"
EV-SSL-AnKa.jpg
Tak wygląda logowanie z użyciem bezpiecznego certyfikatu EV SSL - zwanego również "zielonym paskiem"
EV-SSL-AnKa.jpg (7.29 KiB) Przejrzano 6160 razy
2. Najlepiej wpisywać adres strony internetowej gdzie planujemy dokonać zakupu bezpośrednio. Unikniemy fałszywych linków, które wyglądają podobnie a prowadzą do niezaufanych/wyłudzających stron - zwróćcie uwagę na adres strony, którą otworzyliście.
Załączniki
EV-SSL-AnKa-Znacznik.jpg
Wizualne potwierdzenie zaufanej strony sklepu zweryfikowanej przez niezależną instytucję certyfikacyjną.
www.Forum-Bizuteria.com Jedyne profesjonalne Forum o Biżuterii :). Zapraszamy do dyskusji!

Awatar użytkownika
Modelka
Posty: 42
Rejestracja: 30 kwie 2012, o 20:18

Re: Koniec zakupów na Allegro - brak zabezpieczeń

Post autor: Modelka » 30 kwie 2012, o 20:30

Kupiłam na Allegro nowy kostium za 486zł - w opisie było, że nowy, ale dostałam stary, używany... Allegro stwierdziło, że nic do zawartej umowy nie ma i sugerowali skontaktować się ze sprzedawcą. Sprzedawca odebrał towar który odesłałam -potwierdził e-mail'em ale zwrotu pieniędzy nie było... Allegro zaleciło zgłosić się na Policję - zgłosiłam sprawę, ale została umorzona bo zbyt niska wartość...

Ja na Allegro nic już nigdy nie kupię - strata pieniędzy i nerwy niepotrzebne... Nadzieja w wejściu Amazon'a do Polski.

Awatar użytkownika
Biżuteria
Posty: 12
Rejestracja: 31 gru 2009, o 11:05

Re: Koniec zakupów na Allegro - brak zabezpieczeń

Post autor: Biżuteria » 3 maja 2012, o 09:47

Ja jak znajduję szałową biżuterię, czy komplet śmiało kupuję, ale dopiero jak jestem pewna, że mogę zaufać sprzedawcy!
Aby uznać sprzedawcę za godnego zaufania musi odebrać telefon, odpowiedzieć na gg lub na e-mail w akceptowalnym czasie. Po samej odpowiedzi mamy już informację z jakim sprzedawcą mamy do czynienia - ważny tu też jest ton wypowiedzi, poprawność opisu, brak błędów ortograficznych...
Kupuję tylko u pewnego sprzedawcy, czyli takiego, który dba o bezpieczeństwo swojej strony : ma zainstalowany SSL (tu się zgodzę, że najlepszy jest EV SSL - z zielonym paskiem), jest dostępny regulamin sklepu.
A co najważniejsze kupuję tylko logując się do sklepu z bezpiecznego komputera, czyli takiego, który ma legalną wersję systemu operacyjnego, np. Windows XP, czy windows 7 i gdzie jest zainstalowane oprogramowanie antywirusowe (dodatkowy firewall byłby super), unikam kafejek internetowych.. Pamiętajmy, że podajemy nasze dane: imię , nazwisko, adres, telefon, numer karty kredytowej, czy login i pin do naszego banku. Takie dane podaję tylko jak jestem na stronie bezpiecznej, czyli "HTTPS.." w na początku adresu strony.

Co do aukcji, tu uważam bardziej. Miejmy na uwadze, że np. Allegro jest tylko pośrednikiem, który umożliwia dokonanie transakji i czerpie z tego spore zyski finansowe. To co weryfikuję przy zakupach na stronach sklepów interntowych (zobacz wyżej) nie weryfikuje sprzedawcy w serwisie transakcyjnym:
1. SSL jest wystawiony na pośrednika - Allegro, a nie na sprzedawcę
2. Regulamin dotyczy operacji zakupów w ramach systemu aukcyjnego a nie mamy tu regulaminu sprzedawcy
3. W interesie serwisu akcyjnego nie jest identyfikacja i karanie nieuczciwych sprzedawców, zatem oceny i opinie sprzedawcy będą mieli dobre - liczy się tylko zysk z obrotów jakie wykonali sprzedawcy-kupujący...

Ja zdecydowanie wolę sklepy internetowe...

Awatar użytkownika
Sklep-Jubilerski

Re: Koniec zakupów na Allegro - brak zabezpieczeń

Post autor: Sklep-Jubilerski » 10 maja 2012, o 17:04

Dlatego warto kupowac u sprawdzonych sprzedaców. Warto popytac się znajomych u kogo kupowali. Wazne jest też bo zernkąc jakie komentarze ma dany sprzedawca.

Awatar użytkownika
Modelka
Posty: 42
Rejestracja: 30 kwie 2012, o 20:18

Re: Koniec zakupów na Allegro - brak zabezpieczeń

Post autor: Modelka » 14 cze 2012, o 11:28

A ja dodam, że równie niebezpiecznie jest kupować na Citeam (właściciel ten sam). Są dwa powody:
1. Firmy sprzedające na takich serwisach sprzedaży grupowych (Citeam lub upadający dziś Groupon) poniosły spore straty. Skoro, np. srebrną biżuterię ktoś sprzedawał na Grouponie czy Citeam poniżej kosztów za 100zł zamiast 250zł (koszty produkcji), to już nikt nie będzie chciał kupować za 250zł.... Czyli sprzedawca-firma poniosła straty krótkoterminowe wystawiając ofertę oraz straty długoterminowe, bo klienci nauczeni będą szukać ofert po zaniżonych cenach i za 250zł już nie kupią.

2. Pojawiły się oferty delikatnie mówiąc "wyłudzające pieniądze", gdzie sprzedawany jest kupon, który można zrealizować w ramach umowy, którą trzeba podpisać, a nie jest jej treść opublikowana razem z kuponem na Citeam. W efekcie okazuje się, że umowa zawiera niekorzystne warunki, nieakceptowalne przez kupującego, np: "umowa zostaje podpisana na czas nieokreślony..." gdzie zobowiązania płatności miesięcznych są ponad 1000krotnie wyższe od oferty w ramach kuponu... W efekcie klient kupił (zapłacił pieniądze) za coś czego nie może zrealizować. Sprzedający nie odpowiada, a Citeam twierdzi:

"serwis Citeam pełni rolę pośrednika sprzedaży. Jest serwisem ogłoszeniowym, w ramach którego publikowane są Ogłoszenia i zawierane są na odległość umowy pomiędzy Sprzedającymi a Klientami."

A przy tym zarobił tylko pośrednik, czyli Groupon albo Citeam... czasami nieuczciwy sprzedawca...

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator
Posty: 530
Rejestracja: 31 gru 2009, o 10:02

Re: Koniec zakupów na Allegro - brak zabezpieczeń

Post autor: ForumMaster » 14 cze 2012, o 11:32

A jeszcze ciekawiej jest jak kupon jest ważny tylko przez pewien czas, a realizacja zlecenia jest uzależniona od odesłania podpisanej umowy. Sprzedawca na Citeam, czy Groupon nie wysyła umowy do odesłania.... Czas mija i albo ważność kuponu wygaśnie, albo klient nigdy nie dostanie umowy... tak czy inaczej klient zapłacił a usługa nie jest zrealizowana.....

Przyszłością są zaufane sklepy internetowe, ktoś ma inne zdanie?
www.Forum-Bizuteria.com Jedyne profesjonalne Forum o Biżuterii :). Zapraszamy do dyskusji!

Awatar użytkownika
Modena
Posty: 7
Rejestracja: 3 cze 2012, o 21:53

Re: Koniec zakupów na Allegro - brak zabezpieczeń

Post autor: Modena » 15 cze 2012, o 16:06

Widzę też pozytywny aspekt takiej sytuacji: klienci wrócą do zakupów w sklepach internetowych, a uczciwi sprzedawcy będę budowali swoje marki zamiast płacić słono pośrednikom... W sumie to dobry moment na wejście Amazona, który ma bardzo dobrą opinię na świecie.

Awatar użytkownika
zosia375
Posty: 5
Rejestracja: 29 maja 2012, o 11:20

Re: Koniec zakupów na Allegro - brak zabezpieczeń

Post autor: zosia375 » 5 lip 2012, o 09:48

Allegro kusi niskimi cenami, dostępnością produktów oraz czasami (nie zawsze tak jest jak pisze sprzedawca) gratisową przesyłką. Oszuści zawsze będą działać na allegro i tego nie unikniemy, trzeba tylko odpowiednio przeanalizować czy na pewno opłaca się zakup na allegro produktu nieznanego pochodzenia czy lepiej dopłacić 20zł i kupić w normalnym sklepie w którym warunki zakupu, gwarancja są dokładniej i o wiele bardziej sprecyzowane i prostsze w razie jakichkolwiek problemów.

Awatar użytkownika
Silver Fashion

Re: Koniec zakupów na Allegro - brak zabezpieczeń

Post autor: Silver Fashion » 17 wrz 2012, o 13:56

Ja zarówno sprzedaję jak i często kupuję na Allegro. Nigdy jeszcze nie trafiłem na trefny towar. Myślę , że przed zakupem należy dokładnie sprawdzić sprzedającego. Przede wszystkim przeczytać komentarze osób, które już wcześniej u niego kupowali (jeśli ma poniżej 98% pozytywnych komentarzy to rezygnuję z zakupu), sprawdzić czy posiada również sklep stacjonarny (sklepy obsługują klientów znacznie lepiej). Dobrze jest też wykonać do niego telefon i chwilkę porozmawiać. Pozwoli to na zminimalizowanie ryzyka.

Awatar użytkownika
tomaszko
Posty: 7
Rejestracja: 16 wrz 2012, o 16:08

Re: Koniec zakupów na Allegro - brak zabezpieczeń

Post autor: tomaszko » 24 wrz 2012, o 22:00

eBay w postaci Gumtree.pl i Amazon mocno zakorzeniony w czytnikach treści/wiadomości już budują przyczółki w Polsce. Lada chwila zobaczymy mocną rywalizację i albo Allegro sobie poradzi albo będziemy mieli nowy serwis aukcyjny w Polsce.

Sporo czasu spędziłem za granicą i serwisy eBay oraz Amazon mają bardzo dobre dopracowane mechanizmy weryfikacji, przyznawanie punktów/ocen to fikcja ...
Póki co kupuję w kilku sklepach internetowych z bardzo dobrą opinią i jestem zadowolony :) W szcególności biżuterię kupuję w sklepie internetowym AnKa Biżuteria.

Tomaszko
Blog o Biżuterii: www.AnKa-Bizuteria.pl

ODPOWIEDZ