Kolory biżuterii

Jaka to modna biżuteria, gdzie kupować, co nosić.
Awatar użytkownika
allkon

Kolory biżuterii

Post autor: allkon » 4 maja 2012, o 12:19

Kolory biżuterii

Czy wiedziałaś, że kolor Twojej biżuterii ma duże znaczenie? Po pierwsze, ma na nas wpływ – może działać na stan emocjonalny, samopoczucie i zdrowie. Po drugie, jest sposobem na wyrażenie różnych ważnych rzeczy, takich jak nasza osobowość czy stosunek do osoby, z którą się spotykamy. Dlatego też warto się zapoznać z symboliką każdego koloru. W najbliższych dniach będę publikowała krótkie teksty o różnych kolorach biżuterii. A Ty, czy zwracasz uwagę na kolory, gdy zakładasz biżuterię?

Kolory biżuterii

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
allkon

Re: Kolory biżuterii

Post autor: allkon » 4 maja 2012, o 12:20

Zielona biżuteria

Zielony jest kolorem spokoju, nadziei i odrodzenia. Zakładając biżuterię o tym kolorze pokazujemy, że jesteśmy pozytywne nastawione w danym dniu, ale niekoniecznie na jakieś zakupowe szaleństwa lub wyjście na dyskotekę. Ludzie mogą się po nas spodziewać, że będziemy dziś życzliwe, ale bardzo grzeczne.

Awatar użytkownika
allkon

Re: Kolory biżuterii

Post autor: allkon » 4 maja 2012, o 12:40

Biżuteria w kolorze białym

Czy nie lubisz, jak mężczyźni się na Ciebie patrzą jak na niewinną dziewczynkę? Ja to uwielbiam! A biel jest właśnie symbolem czystości i niewinności. Możesz więc wzmocnić ten efekt zakładając białą biżuterię. Poza tym, nosząc taką biżuterię podkreślasz swoją niezależność i indywidualność.

Awatar użytkownika
allkon

Re: Kolory biżuterii

Post autor: allkon » 4 maja 2012, o 12:41

Czarna biżuteria

Kupując czarną biżuterię masz gwarancję, że nie wyjdzie z mody! Kolor czarny jest ponadczasowy. Szczególnie polecamy srebrną biżuterię z onyksem lub hematytem. Ten kolor jest bardzo elegancki i warto w nim wyjść na koncert muzyki poważnej, na bal lub do teatru. Czarny kolor działa na podświadomość rozmówcy – świadczy o tym, że jesteś osobą poważną i łatwiej Ci będzie go przekonać!

Awatar użytkownika
allkon

Re: Kolory biżuterii

Post autor: allkon » 4 maja 2012, o 12:43

Brązowa biżuteria

Jeżeli pragniesz stabilizacji w swoim życiu – na przykład szukasz męża lub masz dosyć ciągłego zmieniania pracy- możesz do dyskretnie zasygnalizować swojemu otoczeniu. Noszenie brązowej biżuterii może mieć właśnie takie znaczenie, bo brąz jest symbolem bezpieczeństwa i spokoju. Jednym z najbardziej szlachetnych i efektownych kamieni o tej barwie jest bursztyn.

Awatar użytkownika
allkon

Re: Kolory biżuterii

Post autor: allkon » 4 maja 2012, o 12:45

Żółta biżuteria

Co Ci przychodzi na myśl, gdy ktoś Ci mówi o kolorze żółtym? Oczywiście słońce. Jeżeli tryskasz dziś życiem jak promienie słoneczne odpowiednim uzupełnieniem do Twojego samopoczucia będzie żółta biżuteria.

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator
Posty: 530
Rejestracja: 31 gru 2009, o 10:02

Re: Kolory biżuterii

Post autor: ForumMaster » 4 maja 2012, o 18:42

Fakt, kolor biżuterii ma znaczenie, również kamienie naturalne mają swoją interpretację oraz właściwości. Uznać należy, że koral, bursztyn, krzemień pasiasty czy kryształ górski posiadają większą moc i wartość niż sam kolor. Pamiętajmy, że kolory wzięły nazwy od naturalnych kamieni, np: szmaragdowy, malachitowy czy turkusowy.
www.Forum-Bizuteria.com Jedyne profesjonalne Forum o Biżuterii :). Zapraszamy do dyskusji!

Awatar użytkownika
Srebrna-Biżuteria
Posty: 33
Rejestracja: 9 sie 2011, o 21:44

Re: Kolory biżuterii

Post autor: Srebrna-Biżuteria » 4 maja 2012, o 18:52

Zobaczcie przykłady biżuterii turkusowej (z kamieniem naturalnym Turkusem):
https://ankabizuteria.pl/pl/search?orde ... us&x=0&y=0
3.40600041-bizuteria-oryginalna-lewanowicz.jpg
Biżuteria turkusowa.
oraz biżuterii malachitowej (z kamieniem naturalnym Malachitem Lewanowicz):
https://ankabizuteria.pl/pl/search?orde ... it&x=0&y=0
Załączniki
Bizuteria-malachit.jpg
Biżuteria malachitowa

Awatar użytkownika
allkon

Re: Kolory biżuterii

Post autor: allkon » 7 maja 2012, o 10:40

Niebieska biżuteria

Niebieski jest kolorem prawdy. Pasuje więc do ludzi twórczych, którzy dociekają tej prawdy lub próbują pokazać jej inne oblicza. Wiele kobiet noszących niebieskie ubrania i biżuterię wskazuje na to, że ten kolor pomaga im w osiągnięciu jasności umysłu. Szczególnie ciekawym niebieskim kamieniem jest turkus, który urzeka swoim urokiem.

Awatar użytkownika
Sklep-Jubilerski

Re: Kolory biżuterii

Post autor: Sklep-Jubilerski » 7 maja 2012, o 19:16

Kolor jest wazny tak samo jak wzór. Szczególne znaczenia mają też kamienie umieszczane w biżuterii. Niektóre mają na prawdę ciekawe właściwości.. nawet lecznicze;)

Awatar użytkownika
allkon

Re: Kolory biżuterii

Post autor: allkon » 10 maja 2012, o 12:23

Purpurowa biżuteria

Jeżeli chcesz pokazać, że jesteś osobą władczą, możesz założyć biżuterię o tym kolorze, który przez stulecia był atrybutem władzy. Władczym nie może być osoba niepewna siebie, pokażesz więc w ten sposób również swoje poczucie własnej wartości. Dwie kolejne informacje znajdziesz w tym słynnym zdaniu: „Ze wszystkich kolorów ten posiada najwięcej intuicji, niczym ametyst pełen jest ducha i myśli.” Polecamy więc noszenie ametystu, aby być przepełnionym duchem i myślą! ;)

Awatar użytkownika
allkon

Re: Kolory biżuterii

Post autor: allkon » 15 maja 2012, o 15:11

Czerwona biżuteria

Czerwony jest kolorem pasji, miłości i namiętności. Warto więc założyć biżuterię w tym kolorze jeżeli spotykamy się ze swoim partnerem (w szczególności w tak szczególną okazję jak Walentynki) lub chcemy pokokietować nowopoznanego mężczyznę. Nie przez przypadek malujemy usta i palce na czerwono. Koral jest szczególnie okazałym czerwonym kamieniem.

Awatar użytkownika
Eco Bizuteria
Posty: 33
Rejestracja: 17 mar 2012, o 21:27

Re: Kolory biżuterii

Post autor: Eco Bizuteria » 18 maja 2012, o 13:34

Myślę,że czerwona biżuteria doskonale sprawdzi się na każdą okazję. Jest podziwiana przez wszystkich,na naszej stronie także ją znajdziecie.

ODPOWIEDZ