bizuteria perły

Jaka to modna biżuteria, gdzie kupować, co nosić. Wszystko o biżuterii dla kobiet.

Samo słowo BIŻUTERIA jest to nie tylko ozdoba ale także bogata symbolika. Sama biżuteria od praktycznie zawsze oznaczała niezwykłe bogactwo i przepych. W czasach obecnych już niekoniecznie. Symbolika zmieniała się i modyfikowała wraz z upływem lat na przestrzeni kolejnych wieków. Najbardziej rozpowszechnionym symbolem jest noszenie obrączek. Symbol uznawany na całym świecie oznaczający zaślubiny. Swoją własną symbolikę posiadają również diamenty i perły. Symbolem zatem może być nie tylko kształt ale także materiał. Symboliczne są zawieszki, np. te przedstawiające Jezusa lub Maryjki, niektóre bransoletki, a także korale.

W przypadku korali decydujący nie jest kształt, a raczej użyty rodzaj kamyka. Przesyconą bogactwami jest biżuteria celtycka. W biżuterii celtyckiej symbolika dotyczy zarówno kształtów jak i motywów. Biżuteria symboliczna cieszy się ogromną sprzedażą, jest chętnie wręczanym jak i otrzymywanym prezentem. Szeroki opis dotyczący symboliki i znaczenia biżuterii znajdziemy w Internecie
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 30297
Rejestracja: 1 mar 2010, o 20:13

bizuteria perły

Post autor: Cezar » 6 sty 2020, o 16:38

Mam pytanie o bizuteria perły - kto podpowie mi?

bizuteria perły

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
Majka1212
Posty: 125
Rejestracja: 7 gru 2020, o 21:02

Re: bizuteria perły

Post autor: Majka1212 » 26 sty 2022, o 11:09

Perła jako szczęśliwy kamień dla Raka
Zodiakalne Raki to osoby emocjonalne, wrażliwe i z łatwością wyrażające swoje uczucia. Szybko przywiązują się do innych ludzi, a także miejsc i przedmiotów. Trudno im znieść krytykę, odrzucenie i brak zrozumienia. Na tle innych znaków wyróżnia je niezwykła empatia i przyjacielskość. Rak to czwarty w kolejności znak zodiaku, który podporządkowany jest żywiołowi wody. Nic więc dziwnego, że kamienie szlachetne dla Raka nie będą tak pożyteczne jak perła, czyli twór morski również silnie związany z wodą. W czym może pomóc i jakie ma właściwości? Przede wszystkim uważa się, że perła zwiększa poczucie własnej wartości, dodaje pewności siebie i oczyszcza umysł z negatywnych myśli. To bardzo ważne dla emocjonalnych Raków, które wszystko „biorą do siebie” i często wątpią w swoje możliwości. Przynieść im też może spokój ducha, ochronę przed złem i siłę do walki z przeciwnościami losu. Wierzy się, że perła w formie talizmanu z pewnością da korzyści zodiakalnym Rakom, bez względu na to, z jakimi sytuacjami życiowymi akurat się „stykają”.

Inne moce i właściwości perły
Perły nie są kamieniami szlachetnymi, mogą jednak pełnić funkcję magicznego amuletu dla Raka (tak jak kryształy dla innych znaków zodiaku). Powstają wewnątrz muszli małży morskich i stanowią ich naturalną ochronę przed podrażnieniem wywołanym przez ciała obce, które przedostały się do wnętrza ich skorupy. Z tego powodu również w ezoteryce perła uznawana jest za niezwykły talizman ochronny. Wierzy się, że potrafi odepchnąć negatywną energię, likwidować klątwy i przyciągać same dobre zdarzenia. Uwydatnia ona także takie cechy jak lojalność, honor i odwaga, a przy tym pomaga docenić życie i cieszyć się nim w każdej sytuacji.

Właściwości lecznicze pereł
W medycynie niekonwencjonalnej używane są różne kamienie szlachetne. W przypadku zodiakalnego Raka poszukującego pomocy w leczeniu rozmaitych dolegliwości najlepiej sprawdzą się jednak perły. Mają one bowiem wiele właściwości leczniczych. Zawierają dużo wapnia, a przez to są używane do zwalczania różnorodnych chorób spowodowanych jego niedoborem. Ich magiczne moce wzmacniają też kości i zęby. Posiadanie perły jako amuletu wpływa również korzystnie na układ pokarmowy, wspomaga leczenie chorób wątroby, wzmacnia śledzionę i gruczoły nadnerczy, a także łagodzi objawy choroby wrzodowej żołądka, stymuluje trawienie oraz działa korzystnie na pracę jelit. W tradycyjnej medycynie chińskiej proszek perłowy stosowano bezpośrednio na skórę w celu jej odżywienia. Wierzy się też, że noszenie pereł na szyi opóźnia proces starzenia się i odżywia zmęczoną skórę.

Perły a kobiecość
Z właściwości pereł może skorzystać każdy Rak. Najwięcej korzyści przyniosą one jednak płci pięknej, uznawane są bowiem za symbol kobiecości i gracji. W formie naszyjnika lub kolczyków dodają kobiecie blasku i stanowią piękną ozdobę całego stroju. Co ważne, perły potrafią wyzwolić w kobiecie nie tylko blask zewnętrzny, ale i wewnętrzny, dodając jej pewności siebie i ułatwiając samoakceptację. Ich magiczna moc sprawia, że kobieta czuje się piękna, spokojna, doceniona i szczęśliwa. Noszenie pereł może więc korzystnie wpłynąć na samopoczucie oraz pomóc wyzbyć się wielu kompleksów.

Jak uwolnić moce pereł?
Perły uwalniają magiczną moc szczególnie wtedy, gdy stykają się ze skórą. Jeśli chcesz użyć ich jako amuletu, postaw na naszyjniki, bransoletki lub kolczyki z pereł. Dzięki temu ozdobiona nimi biżuteria będzie zawsze blisko Ciebie, a to pozwoli im uwolnić energię i przeniknąć do Twojego ciała.
Załączniki
piekna-bransoletka-z-perel-[1].jpg

raquel
Posty: 9
Rejestracja: 10 lut 2022, o 17:49

Re: bizuteria perły

Post autor: raquel » 24 mar 2022, o 09:53

Pytaj o co chcesz postaram się doradzić :) Jeśli jednak mogę zasugerować to jeśli już decydujesz się na biżuterię z pereł to wybierz to prawdziwe i z na prawdę sprawdzonych sklepów. Ja znam tylko Gemapolis, skąd sama zamawiałam już ze 2 razy biżuterię - na prezent i dla siebie też, bo zawsze mi się marzyła :) Na Gemapolis znajdziesz ofertę biżuterii z pereł, na które sobie może pozwolić zwykły szary człowieczek, z kolei jeśli celujesz już w najwyższą półkę to sprawdź w Gemlord. Oni mają na prawdę piękne perły, ale jednak mnie na nie nie stać.

ODPOWIEDZ